מאמרים אחרונים במדריך
1
קידום אתרים בגוגל חולל שינויים משמעותיים בעולם השיווק באינטרנט, מאז שפרץ לחיינו לפני כעשור. מאחר וקיים קשר הדוק בין שני התחומים, השינויים לא חלו רק בכיוון אחד, אלא כתוצאה מכך גם תח...
2
בניית אתר אינטרנט יאפשר לכם לעדכן לקוחות אודות מבצעים אונליין, וכמובן גם לאפשר להם להביע את דעתם הכנה אודות השירות, המוצר והעסק שלכם....
3
אם עומדת בפניכם ההתלבטות בין קידום אתרים אורגני בגוגל לבין קידום ממומן, כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא, העוסק בדיוק בשאלה הזו. מחקרים גילו כי הגולשים נוטים להקליק בממוצע כ-70-80% יותר...

לימודי קידום אתרים - כדאי ללמוד קידום אתרים?

מסקר שערך מכון TMI בינואר 2010 עולה כי בישראל ישנם 4.4 מיליון גולשים. לצורך השוואה נציין כי רק שנתיים קודם לכן, בינואר 2008, כמות המשתמשים עמדה על ארבעה מיליון גולשים בלבד, כלומר תוך שנתיים נוספה כמות מדהימה של 400,000 גולשים וסביר להניח שבמהלך השנה החולפת נוספה כמות דומה של משתמשים. הגדילה המשמעותית הזו הביאה לא רק לשינוי באורח חיינו ולאופן שבו אנחנו צורכים מידע, אלא גם לשינוי משמעותי בעולם קידום האתרים. במאמר הבא ננסה לבחון איזו כברת דרך עבר עולם זה מאז גלגולו הראשוני ועד היום.

היה היה פעם - קידום אתרים מאז ועד היום

רק לפני כמה שנים, הרבה לפני שהמושג 'קידום אתרים' הפך לשגור בפיו של כל אחד מאיתנו, מדובר היה בקונספט נדיר ולכן מעטים היו האנשים שעסקו בתחום באופן מקצועי. בהתאם לכך, היה הרבה יותר קל לקדם באינטרנט, האלגוריתמים של מנועי החיפוש היו פחות מתקדמים והתחרות הייתה מינימלית. כתוצאה מכך, למקדמי אתרים היה גם קל יותר לכבוש פסגות חדשות, לצאת בתקדימים ולהשתלט על כל נישה שקרצה להם. באותם ימים מי שנכנס לעולם הקידום ועשה זאת בצורה נכונה, הצליח למתג את עצמו כסוג של גורו, היות והיה מדובר בתחום חדש ולא מוכר.

חוקי המשחק השתנו

כשיזמים ואנשי מחשבים בעיקר התחילו לזהות את הפוטנציאל האדיר שטומנים בחובם מנועי החיפוש, נכנסה מסה של אנשי מקצוע חדשים לתעשייה. התחום שהיה בעבר דליל, הפך להיות שופע ותחרותי מאוד, וכעת כדי להתלבט לא היה מספיק לבצע מספר פעולות קידום אתרים בסיסיות, אלא היה צורך לייצר ערך מוסף - להיות יצירתי ומרענן. הדרישה הזו יצרה דור חדש של מקדמי אתרים מבריקים שהצליחו 'להשתחל' לתעשיית קידום האתרים אחרי תהליך ארוך של ניסוי וטעייה. המקדמים הותיקים יותר, שכבודם במקומם מונח, מצאו את עצמם בעיקר מתרפקים על הישגי העבר.

האם וותק שווה לאיכות?

ראשית כל נבהיר שאיש אינו מזלזל בוותק שצברו אותם 'דינוזאורים' של עולם קידום האתרים. למעשה, לוותק ולניסיון יש משמעות גדולה בתחום הזה. אלא שלצד הוותק, חשוב מאוד לשמור את היד על הדופק ולהיות קשובים לשינויים הנעשים בשוק. בעולם דינמי ומשתנה כמו האינטרנט, שנתיים של ניסיון יכולות להקביל לעשרות שנים בכל תחום עסקי אחר, ולכן אסור להישאר מאחור ולנוח על זרי הדפנה.

המעבר לעולם ההדרכה

בעקבות הביקוש והמודעות שנוצרה סביב הנושא של קידום אתרים, מקדמי אתרים ותיקים המעוניינים לשפר את נקודת המוצא שלהם, פונים לעבר לימודים מקצועיים בתחום. מי שמציע קורסים בתחום הם לרוב אותם מקדמי אתרים ותיקים, המחפשים דרך להמציא את עצמם מחדש ולהציע את הידע שצברו לאותם אנשים תמימים המעוניינים לעבוד בתחום קידום האתרים בתור שכירים או אפילו בתור מקדמי אתרים עצמאיים.

מסתבר כי תלמידים רבים פונים לקורס קידום אתרים במטרה לבצע הסבת מקצוע וכדי להשתלב בהצלחה בתחום החדש. תלמידים אלו משוכנעים כי שביל זהב יסלל עבורם עם סיום הלימודים אל עבר המשרה הנחשקת. חשוב להבין כי עולם קידום האתרים הוא אינו סטנדרטי כמו מקצועות אחרים, אלא דורש הרבה מעוף ויצירתיות - שתי תכונות שלא ניתן ללמוד בשום פורמט. לכן, אם אין לכם את אותה אבקת קסמים מלכתחילה, סביר להניח שגם הקורס לא יקדם אתכם משמעותית.

מה גם שבקורסים מסוג זה אין התחייבות ליעדים ספציפיים אלא רק כלפי החומר הנלמד, כך שהם יתאימו רק למי שמעוניין ללמוד את הבסיס ולוותר על אופציית הלימוד העצמאית והעדיפה, במיוחד בתחום קידום האתרים שבו נדרשת יכולת למידה עצמאית.

האם אני זקוק לקורס קידום אתרים והאם כדאי ללמוד קידום אתרים?

השאלה הזו מורכבת היות ואפשר לענות עליה בכמה רבדים: ידע תמיד שווה ערך לכח, גם בעולם קידום האתרים. יחד עם זאת, חשוב לציין כי ברוב המוחלט של משרות הקידום אין דרישה בהשכלה רלוונטית כתנאי קבלה לעבודה. אתם מוזמנים לבקר בלוח דרושים ולהיווכח בעובדה זו בעצמכם. במידה ואינכם מגיעים מהתחום, ההמלצה תמיד תהיה לחקור אותו באופן עצמאי, להתנסות בבניית אתרים (אפילו ברמה שטחית) ולבחון האם מדובר במקצוע שמדבר אליכם. במידה ולא - הרי חבל שתוציאו עשרות אלפי שקלים מכסכם לצורך מימון קורס במקצוע שבו האמביציה והתשוקה הם העיקר.

קחו בחשבון שמי שחריף, כשרוני וטוב מספיק בתחום הזה יצליח לקדם את עצמו ולהתברג למשרה הרצויה בין אם יעבור קורס כזה או אחר ובין אם לא, ולכן הקורס אינו מהווה קיצור דרך ליעד הרצוי.


צרו קשר
במידה והנכם מעוניינים לקבל הצעת מחיר ו/או פרטים נוספים אודות קידום בגוגל, מלאו את הטופס הבא:
מומחה קידום אתרים - עונה על תשובות
יצירת קשר לקבלת ייעוץ מקצועי
תגיות תוכן באתר
ללמוד קידום אתרים , מקדם אתרים מוסמך , מומחה קידום אתרים , קורס קידום אתרים , בדיקת מיקום בגוגל , מקדם עם ניסיון , מיתוג אישי באינטרנט , בניית אתרים , אחסון אתרים ,

אם אתם מעדיפים לקדם את האתר ע"י חברת קידום אתרים מקצועית, נשמח אם תצרו עימנו קשר לקבלת הצעת מחיר לקידום האתר בגוגל במחיר נוח ומשתלם.‬