מאמרים אחרונים במדריך
1
קידום אתרים בגוגל חולל שינויים משמעותיים בעולם השיווק באינטרנט, מאז שפרץ לחיינו לפני כעשור. מאחר וקיים קשר הדוק בין שני התחומים, השינויים לא חלו רק בכיוון אחד, אלא כתוצאה מכך גם תח...
2
בניית אתר אינטרנט יאפשר לכם לעדכן לקוחות אודות מבצעים אונליין, וכמובן גם לאפשר להם להביע את דעתם הכנה אודות השירות, המוצר והעסק שלכם....
3
אם עומדת בפניכם ההתלבטות בין קידום אתרים אורגני בגוגל לבין קידום ממומן, כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא, העוסק בדיוק בשאלה הזו. מחקרים גילו כי הגולשים נוטים להקליק בממוצע כ-70-80% יותר...

קידום אתרים אורגני או ממומן

המושג 'אורגני' אמנם מוכר לנו מתחומים שונים הקשורים באורח חיינו, אך מרביתנו טרם התוודענו לאותו מושג בהקשר של קידום אתרים. מדובר בצירוף מילים שעתיד לכבוש את סדר יומו של בעל העסק, בייחוד אם זה חפץ לקדם את עסקיו בזירה הוירטואלית, ולכן מוטב כבר עכשיו לערוך את ההיכרות הראשונית עם המושג שעתיד לשנות את צורת עבודתנו באינטרנט.

נעים מאוד, אני גוגל

אנחנו מבקרים במנוע החיפוש בכל יום, לעתים רבות גם מספר פעמים ביום, אך כמה פעמים מצאנו את עצמנו בפועל מהרהרים לגבי המבנה וצורת עבודתו של גוגל? סביר להניח שהתשובה היא אפסית, וחבל. תכירו את חברכם הטוב ביותר, גוגל, המתחלק לשני חלקים עיקריים: אזור הפרסום הממומן, והוא מופיע לרוב בתחילת העמוד ובעיקר בצדו השמאלי, ואזור התוצאות האורגניות, והוא פרוש על גבי רוב העמוד.

אזור הפרסום הממומן מייצג את המודעות הממומנות, הכוונה למודעות הדומות לאלו שאנחנו רואים על שלטי חוצות לדוגמא - הלקוח רוכש משבצת פרסום ובתמורה לכך הפרסומת שלו מתנוססת בעמוד. ברגע שבחר לסגור הלקוח את ברז המזומנים, כך גם המודעה צפויה להיעלם באורח פלא.

אזור התוצאות האורגניות מייצג תוצאות אורגניות, דהיינו תוצאות שלא ניתן להשפיע עליהן באמצעות אותו ברז מזומנים אלא מדובר בתוצאות איכותיות, שעברו אנדוקס ע"י גוגל והרוויחו את מקומן בדירוג בצורה טבעית וב'יושר' לאחר שקיבלנו ציון איכות גבוה מעל המתחרים שלהם בדפים האחרים.

אז מה עדיף? קידום אורגני או ממומן?

קשה לקבוע באופן חד משמעי איזו שיטת פרסום עדיפה, היות ולכל שיטה יש את יתרונותיה ואת חסרונותיה. השאלה המדוייקת יותר שצריכה להישאל היא מה אתם, כלקוחות, מנסים להשיג באמצעות הפרסום במנוע החיפוש ותוך כמה זמן. עם זאת נסייג ונאמר כי הקידום האורגני בדרך כלל הרבה יותר מושך את קהל הגולשים, ולמעשה מחקרים גילו כי אלה נוטים להקליק בממוצע כ-70-80% יותר על התוצאות האורגניות מאשר על הממומנות.

התוצאות האורגניות יוצרות רושם איכותי יותר משום שברור לגולש שלא עומד מאחוריהן בעל עסק בעל אינטרסים שידו על הארנק קלה והוא הרוויח את מקומו בראשית הרשימה הודות לכספו, כי אם מדובר בתוצאות שהוצבו במקומן מתוקף היותן איכותיות ביותר.

מתי נשתמש בכל אחת מהדרכים?

למרות יתרונותיו הרבים של הקידום האורגני, ולמרות שהוא קורץ לבעלי עסקים רבים היות והוא חינמי לפי הגדרתו, חשוב להבין שגם כאן לא הכל פשוט: תהליך הקידום במנוע החיפוש אורך זמן רב, לעתים חודשים, ולכן לא ניתן לראות תוצאות ממשיות באופן מיידי. בנוסף, גם התהליך עצמו הוא אינו חינמי דה פקטו, שכן בעלי עסקים בדרך כלל נעזרים באנשי מקצוע שונים, בין אם מדובר ביועץ קידום אתרים, חברת קידום אתרים או כותבי מאמרים, כדי שיסייעו להם להתברג לרשימה. בנוסף, לבעלי עסקים לרוב קשה יותר לשלוט על התקציב כשהוא מתחלק לקטגוריות שונות ובין אנשי מקצוע שונים, ביחס להזרמת תקציב למקור, כמו למשל לצורך הקידום הממומן.

את הקידום הממומן קל יותר לכמת ביחס לקידום האורגני, ולכן הוא עשוי להתאים יותר למי שדורש תוצאות מיידיות של כאן ועכשיו. רק קחו בחשבון שבטווח הארוך, לאחר שכבר התברגתם למיקום נאה בתוצאות החיפוש באמצעות הקידום האורגני, תצטרכו להשקיע פחות משאבים בשימור הסטטוס הזה, וזאת ביחס לקידום ממומן שמצריך הוצאת סכומי כסף קבועים כדי לשמר את אותה המשבצת.

בחרו את מילות המפתח הנכונות ולאו דווקא התחרותיות ביותר!

בין אם בחרתם בקידום אורגני ובין אם בחרתם בקידום ממומן, חשוב מאוד להשקיע מחשבה רבה בבחירת מילות המפתח הנכונות. בקידום האורגני זה חשוב לכל מי שמעוניין להתברג באופן טבעי במקום גבוה יותר בתוצאות החיפוש ואילו בקידום הממומן זה חשוב משום שככל שתבחרו מילות מפתח תחרותיות יותר, כך תצטרכו לשלם סכומי כסף אדירים יותר עבור משבצת הפרסום.

בכל הקשור לעולם הפרסום המקוון, לא תמיד חכם ללכת על מה שהכי גדול ונוצץ, אלא לעתים עדיף להתברג לתוך נישה קטנה יותר, בתנאי שזו תהיה איכותית וממוקדת. נסביר: עורך דין המתמחה בתחום הגירושין שרוצה לקדם את עסקיו באינטרנט, צריך להימנע מהבחירה בצירוף 'עורך דין' כמילת מפתח. לא רק שהצירוף הזה תחרותי מאוד והרבה עורכי דין מתחרים על אותה משבצת בדיוק, הרי שאין וודאות שמי שחיפש אותו בהכרח זקוק לעורך דין לענייני גירושין. לכן יהיה זה הרבה יותר חכם לבחור בצירוף כמו 'עורך דין גירושין' למשל.

צרו קשר
במידה והנכם מעוניינים לקבל הצעת מחיר ו/או פרטים נוספים אודות קידום בגוגל, מלאו את הטופס הבא:
מומחה קידום אתרים - עונה על תשובות
יצירת קשר לקבלת ייעוץ מקצועי
תגיות תוכן באתר
כמה עולה לקדם אתר בגוגל , מדריך קידום אתרים , מקדם עם ניסיון , קידום בגוגל , קידום אתרים בגוגל , קידום אתר בגוגל , חברת קידום אתרים , מקדם אתרים , חברות בניית אתרים , בניית אתר אמין , הדחקת איזכורים שליליים ,

אם אתם מעדיפים לקדם את האתר ע"י חברת קידום אתרים מקצועית, נשמח אם תצרו עימנו קשר לקבלת הצעת מחיר לקידום האתר בגוגל במחיר נוח ומשתלם.‬