מאמרים אחרונים במדריך
1
קידום אתרים בגוגל חולל שינויים משמעותיים בעולם השיווק באינטרנט, מאז שפרץ לחיינו לפני כעשור. מאחר וקיים קשר הדוק בין שני התחומים, השינויים לא חלו רק בכיוון אחד, אלא כתוצאה מכך גם תח...
2
בניית אתר אינטרנט יאפשר לכם לעדכן לקוחות אודות מבצעים אונליין, וכמובן גם לאפשר להם להביע את דעתם הכנה אודות השירות, המוצר והעסק שלכם....
3
אם עומדת בפניכם ההתלבטות בין קידום אתרים אורגני בגוגל לבין קידום ממומן, כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא, העוסק בדיוק בשאלה הזו. מחקרים גילו כי הגולשים נוטים להקליק בממוצע כ-70-80% יותר...

טיפים מקצועיים חינם

מיוחד עבור גולשי האתר - מומחה קידום אתרים נותן לכם טיפים חינם!

התחלתם לקדם את האתר שלכם לבד במנועי החיפוש? קבלו טיפים מקצועיים שיעזרו לכם לקדם את האתר שלכם. מומחה קידום אתרים במנועי חיפוש יתן לכם מידי שבוע טיפים מקצועיים לקידום האתר שלכם בגוגל ובשאר מנועי החיפוש. כדאי לכם לקרוא וליישם את הטיפים האלו באתר שלכם!

הערה - כל הטיפים והעצות שתקראו כאן הם הינם בגדר המלצה בלבד והם נכתבו מניסיון. יכול להיות שישנם מקדמי אתרים שלא יסכימו עם מספר המלצות שירשמו כאן. השימוש בטיפים ובהמלצות על אחריותכם בלבד.

טיפ 1 - תקינות קוד האתר שלכם
טיפ 2 - מספר קישורים יוצאים בכל עמוד
טיפ 3 - ניווט קליל וזורם באתר
טיפ 4 - שימוש בדרכים לא חוקיות לקידום האתר שלכם
טיפ 5 - וותק של דומיין
טיפ 6 - איך מוציאים אתר מארגז החול?
טיפ 7 - סגירת אתרי אינטרנט בשבת
טיפ 8 - החלפת קישורים - ניהול רשימות
טיפ 9 - אורך הכתובת של העמודים
טיפ 10 - קידום אתרים בשיטות פסולות
טיפ 11 - בניית מפת אתר
טיפ 12 - בדיקת קישורים נכנסים
טיפ 13 - תג NoFollow
טיפ 14 - החלפת קישורים – הדרך הטובה ביותר
טיפ 15 - העלמות אתר\דף מתוצאות החיפוש בגוגל
טיפ 16 - בניית קישורים פנימיים
טיפ 17 - דף כניסה לאתר


 • טיפ 1 - תקינות קוד האתר שלכם - כדי שמנועי החיפוש יוכלו "לקרוא" את האתר שלכם בצורה הטובה ביותר וכדי שגולשי האתר שלכם אשר גולשים ממספר דפדפנים שונים יוכלו לגלוש לאתרים שלכם ולראות את האתר כמו שהוא אמור להראות, רצוי לבדוק את תקינות הקוד של האתר. תוכלו לבדוק את תקינות הקוד של האתר כאן.
   
 • טיפ 2 - מספר קישורים יוצאים בכל עמוד - מספר הקישורים היוצאים (קישורים לאתרים אחרים) בכל עמוד משפיע על ציון האיכות של האתר. מה זאת אומרת "ציון איכות"?מנועי החיפוש בונים את רשימת התוצאות על פי איכותם של האתרים הנמדדת לפי מספר קריטריונים לא ידוע המרכיבים יחד את ציון האיכות של האתר אל מול האתרים המתחרים.

  ככל שיש בעמוד מסוים הרבה קישורים הוא מוגדר כעמוד קישורים ואז החשיבות והאיכות שלו יורדת. מומלץ לשלב בכל עמוד מקסימום 20 קישורים יוצאים. מספר הקישורים הסביר שכדאי לשלב בכל עמוד הוא כ-2-7 קישורים יוצאים. בעמוד ראשי מומלץ לשלב מקסימום 6 קישורים יוצאים.
   
 • טיפ 3 - ניווט קליל וזורם באתר - אחד הדברים שלדעתי מבדילים בין אתר טוב לבין אתר גרוע הוא יכולת הזרימה של הגולש מרגע שהוא נכנס לאתר ועד שהוא הגיע לנקודה שבה הוא הפיק את מקסימום המידע שהיה צריך לקבל מהאתר תוך כדי כך שהוא לא מתאמץ כלל בכדי להגיע לשאר הדפים והמידע באתר.

  איך עושים את זה? פשוט מאוד. קודם כל, תדאגו שהתפריט תמיד יהיה נגיש ובולט לגולש. דבר שני - בסוף כל עמוד ובין פסקאות קשרו לדפים פנימיים נוספים באתר שיכולים לתת ערך מוסף לגולש. דפים שקשורים באיזשהי דרך לעמוד שבו הוא נמצא (אם הגולש נמצא בעמוד מסוים סימן שהוא מתעניין במידע שהעמוד מציע ומן הסתם יהיה מעוניין לקבל מידע נוסף על דברים שקשורים לאותו מידע). למשל אם גולש הגיע לעמוד מסוים המדבר על קידום אתרים בגוגל, אז כדי שהזרימה תהיה חלקה כדאי לקשר בסוף העמוד ל"דרכים יעילות לקידום האתר שלכם בגוגל".
   
 • טיפ 4 - שימוש בדרכים לא חוקיות לקידום האתר שלכם - אנו נתקלים מידי יום באתרי אינטרנט שהחליטו לנסות ולרמות את מנועי החיפוש כדי להגיע למיקומים גבוהים בתוצאות החיפוש. איך הם עושים את זה? יש כל מיני שיטות לקידום אתרים בשיטות פסולות. אחת השיטות היא ספאם באתר. בעל האתר מכניס מילות מפתח בתחתית האתר ובכך גורם למנועי החיפוש לחשוב שאכן האתר הזה מדבר על אותן מילות מפתח. מנועי החיפוש כבר למדו את הנושא ומתעלמים ואף פוגעים באתרים המשתמשים בשיטות ספאם כאלו או דומות להן.
   
 • טיפ 5 - וותק של דומיין - וותק של דומיין הינו דבר חשוב. אתרים וותיקים מקבלים תוספת לציון האיכות לעומת אתרים עם דומיין חדש. לכן אם אתם כבר החלטתם להקים אתר ואתם בשלבים מתקדמים של בנייתו כדאי לעלות בשלב זה עמוד אחד אשר יכיל כ-100 מילים (העמוד יכול לספר על האתר שעתיד לקום ועל התחום שבו יעסוק האתר). לאחר שמקימים עמוד כזה צריך להשיג לאתר קישורים נכנסים (קישורים מאתרים אחרים שיקשרו לאתר שלכם) ולגרום לכך שהאתר יאונדקס כמה שיותר מהר. במהלך הזה הרווחנו וותק מסוים במנועי החיפוש. חשוב להמשיך לעדכן את הדף מפעם לפעם.
   
 • טיפ 6 - איך מוציאים אתר מארגז החול? - ארגז החול הוא תופעה שמתרחשת על אתרים חדשים בלבד. בתופעה הזו האתר "נעלם" מתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש גוגל ויש תחושה כיאלו הוא נמחק מהמאגר הנתונים של גוגל. כדי להוציא את האתר מארגז החול בזמן קצר כדאי לדאוג שהאתר יקבל כל יום לפחות 2 קישורים נכנסים (קישורים איכותיים מאתרים אחרים שמקשרים אל האתר שלכם. רצוי קישורים מאתרים העוסקים בתחום קרוב לתחום שלכם).
   
 • טיפ 7 - סגירת אתרי אינטרנט בשבת - קיימת תופעה שבעלי אתרים, שומרי שבת, סוגרים את האתרים שלהם בכניסת השבת ומציבים עמוד ובו כתוב "אתר זה שומר שבת, אנא חזרו במוצאי שבת". פעולה זו גורמת נזק לאתר, שכן היא גורמת למנועי החיפוש לאנדקס חלק מהדפים באתר (במידה וגוגל סורק את האתר בדיוק ביום שבת) כדף "אתר זה שומר שבת, אנא חיזרו במוצאי שבת". מה גם שאין שום היגיון בהודעה כזאת! הרי שרת האחסון של אותם אתרים כן זמין ו"כן עובד". אז אם האתר שומר שבת למה לא לסגור גם את השרת? הפתרון היעיל והטוב ביותר הוא להשאיר את הדפים כמו שהם ופשוט לסגור אפשרות ביצוע פעולות באתר (כמו קנייה לדוגמא) בצירוף הודעה במקום בולט בכל דף: "אתר זה שומר שבת, לקניה אנא חיזרו בצאת השבת".
   
 • טיפ 8 - החלפת קישורים - ניהול רשימות - מקרה מאוד שכיח כאשר הינכם מחליפים הרבה קישורים עם הרבה אתרים הוא שאתם לא זוכרים מה קיבלתם בתמורה לקישור שהבאתם לאותו בעל אתר. הפתרון היעיל ביותר לעשות הוא לנהל רשימות. ניתן להשקיע כמה מאות שקלים ולקנות מערכת שפועלת באינטרנט או שניתן לעשות את הרשימות באקסל. יש שיגידו שניהול באקסל הוא פתרון זול וטוב יותר ויש שיגידו שהוא לא נוח. לא משנה באיזו דרך תבחרו מומלץ לנהל רשימה כזאת כדי שלא תגיעו למצב שלא תדעו מה קיבלתם בתמורה לקישורים שאתם נותנים. הפרמטרים העיקריים שמומלץ להכניס ברשימות הם: כתובת העמוד המקשר, כתובת העמוד שממנו נתתם קישור, שם\כינוי של הבן אדם שאיתו החלפתם קישורים ודרכי התקשרות כמובן.
   
 • טיפ 9 - אורך הכתובת של העמודים - אחד השלבים בביצוע אופטימיזציה באתר הוא קביעת דרך התצוגה של הקישורים של עמודי האתר. הטעות השכיחה ביותר שבעלי אתרים (במיוחד בעלי אתרים שיש להם מערכת ניהול באתר) עושים היא יצירת כתובות ארוכות לעמודים באתר. לדוגמא: http://domain.co.il/site/detail/detail.asp?detail_id=211099&XXX_id=17914
  זה דוגמא לכתובת שלא מומלץ לעשות! דוגמא טובה היא כזאת: http://domain.co.il/namepage/
  כתובת העמודים באתר שלכם אמורה להיות קצרה וללא משתנים.
   
 • טיפ 10 - קידום אתרים בשיטות פסולות - ישנם בעלי אתרים שחושבים שמצאו דרך לרמות את מנועי החיפוש ולקדם את האתר שלהם מהר למקומות הראשונים. אחת הפעולות היא כתיבת מילות מפתח שאותם הם רוצים לקדם בחלק התחתון של האתר בפונט מאוד קטן כך שגולשים רגילים לא יכולים לראות, אבל מנועי החיפוש כן. מנועי החיפוש מורידים ציון איכות לאתרים כאלה.
   
 • טיפ 11 - בניית מפת אתר - עמוד מפת אתר זה עמוד שבו נמצאים קישורים לכל דפי האתר. מטרת מפת האתר היא לקצר את זמן הגעתו של הגולש ממקום מסוים לעמוד מסוים. מומלץ לשים את מפת האתר במקום גלוי לגולש. גם במדריך קידום אתרים יש מפת אתר – לחצו כאן כדי לראות את מפת האתר של מדריך קידום אתרים.
   
 • טיפ 12 - בדיקת קישורים נכנסים -חלק מתהליך קידום אתרים מתבסס על הגדלת כמות האתרים המקשרים אל האתר שלכם. או במילים יותר מקצועיות "הגדלת מספר קישורים נכנסים". אנחנו ממליצים על האתר majesticseo.com לבדיקת קישורים נכנסים.

  למה לבדוק את מספר הקישורים הנכנסים?
  בדיקת קישורים נכנסים יעילה כדי לדעת בעיקר עם מי החליפו המתחרים שלכם קישורים ומאיפה הם מקבלים קישורים. לאחר שבדקתם מהיכן הם מקבלים קישורים תוכלו גם אתם לנסות להשיג מאותם אתרים קישורים (ע"י החלפת קישורים).
   
 • טיפ 13 - תג NoFollow לפני כשנתיים התווספה אפשרות מאוד חשובה במנוע החיפוש גוגל. אפשרות זאת בעצם מאפשרת לכם "להגיד" לעכבישים של מנוע החיפוש שלא יעקבו אחרי הקישור הזה ויתעלמו ממנו. באופן רישמי - קישור כזה לא עוזר לקידום האתר שלכם בגוגל אך יש מקדמי אתרים שטוענים שקישור כזה כן מוסיף לציון האיכות של האתר.

  מתי צריך להשתמש בתג הזה?
  כדאי להשתמש בתג הזה כאשר יש לכם באותו עמוד קישור לעמוד מסוים שחוזר על עצמו הרבה פעמים (קרי – הרבה קישורים שמובילים לאותו עמוד). במצב כזה כדאי להכניס את התג במספר קישורים (אך לא בכולם. תלוי במספר הקישורים). מצב נוסף הוא עמוד שכדי להכנס אליו יש צורך בהזנת שם משתמש וסיסמה (העכבישים של מנוע החיפוש גוגל לא יכולים להרשם לפורום מכוון שהם רובוטים ולכן כאשר הם יגיעו לעמוד הזה הם לא יוכלו לראות מה יש באמת בתוכו לכן כדאי מהתחלה להכניס את הקישור כקישור nofollow ואז העכבישים לא יעקבו אחר הקישור הזה).

  איך לשלב את התג הזה בקישור?
  שילוב תג nofollow יראה כך:
  rel="nofollow"> Link Text
   
 • טיפ 14 - החלפת קישורים – הדרך הטובה ביותר - כאשר אנו רוצים להחליף קישורים בדרך הטובה ביותר עלינו להימנע מאפשרות שמנועי החיפוש יעשו "הצלבת קישורים" (אתר Y נותן קישור לאתר X ובתמורה אתר X מחזיר קישור לאתר Y). לכן, הדרך הטובה ביותר לבצע החלפת קישורים היא ע"י נתינה וקבלת קישורים מאתרים שונים. מה זה אומר? אתר X יקשר לאתר Y ואתר Z יקשר לאתר X.
   
 • טיפ 15 - העלמות אתר\דף מתוצאות החיפוש בגוגל - בזמן האחרון אני נתקל ביותר ויותר אנשים שטוענים שהאתר או דף באתר שלהם נעלם מתוצאות החיפוש בגוגל ללא כל סיבה. הם טוענים שלא נגעו באתר (או בדף באתר) ולא פעלו בשיטות ספאם (=שיטות לא חוקיות) ושאין סיבה שייענשו על ידי גוגל. מכוון שגם לי קרה משהו בסגנון ואני אישית יודע שלא השתמשתי מעולם בשיטות לא חוקיות אז אני חושב שיש משהו במה שהם אומרים בנוגע להעלמות ללא סיבה. הפתרון הטוב ביותר (שעבד גם אצלי) הוא לתת לאותו עמוד או לאותו אתר (לדומיין שלו) מספר קישורים (5-6) מאתרים איכותיים ולחכות כשבוע עד עשרה ימים.

  * טיפ זה מתייחס אך ורק לאתרים עם וותק של יותר משלושה חודשים בתוצאות החיפוש (קרי = שהם מופיעים יותר משלושה חודשים בתוצאות החיפוש). אם האתר שלכם הוא חדש (=פחות משלושה חודשים) והוא הופיע בתוצאות החיפוש ואז נעלם אז כנראה שהאתר שלכם נמצא בארגז החול.
   
 • טיפ 16 - בניית קישורים פנימיים - טכניקה נוספת להגדיל את חוזקם של הדפים הפנימיים באתר שלכם ואת כל האתר מלבד להשיג קישורים מאתרים אחרים שיקשרו לאתר שלכם היא להכניס קישורים מעמודים באתר שלכם לעמודים אחרים. קישורים פנימיים אינם חזקים כמו קישורים חיצוניים אך ללא ספק הם תורמים לקידום האתר ולכן מומלץ לשלב קישורים פנימיים באתר.

  דוגמא לקישור פנימי: אם האתר שלי עוסק בנושא קידום אתרים ויש באתר נגיד 2 עמודים: עמוד החלפת קישורים ועמוד קידום אתרים בגוגל. אז בעמוד קידום אתרים בגוגל אני אכתוב "אחת השיטות לקידום אתרים בגוגל היא ע"י החלפת קישורים" את המילים "החלפת קישורים" אני אקשר לעמוד באתר שלי שעוסק בהחלפת קישורים. זה נקרא קישור פנימי.
   
 • טיפ 17 - דף כניסה לאתר - בעבר, היו נוהגים בעלי אתרים לבנות דפי כניסה לאתר וכאשר גולש היה נכנס לאתר הוא היה מתקבל ב"ברוכים הבאים לאתר X" ועם כמה תמונות או קובץ פלאש יפה וכפתור כניסה לאתר. פעולה זאת (של בניית דף כניסה לאתר) הינה גורם המשפיע לרעה בתהליך קידום אתר במנועי חיפוש. בדרך כלל בדפי הכניסה לאתר אין יותר מידי טקסט (וכידוע - מנועי חיפוש אוהבים טקסט) והמצב הגרוע יותר הוא שבעלי אתרים עושים את כל דף הכניסה בפלאש. לכן חשוב להימנע מבניית דפי כניסה לאתר. זה גם לא מועיל מבחינת קידום אתרים וגם לא מועיל מבחינת הגולש (הוא צריך ללחוץ פעם אחת כדי להגיע לאן שהוא רצה להגיע לעומת אפס פעמים אם אין דף כניסה לאתר).
   
אל תשכחו לחזור ולהתעדכן בעוד טיפים חדשים!איפה אני באתר?
ראשי > טיפים מקצועיים חינם

צרו קשר
במידה והנכם מעוניינים לקבל הצעת מחיר ו/או פרטים נוספים אודות קידום בגוגל, מלאו את הטופס הבא:
מומחה קידום אתרים - עונה על תשובות
יצירת קשר לקבלת ייעוץ מקצועי
תגיות תוכן באתר
קידום אתרים , קידום בגוגל , קידום אתרים בגוגל , קידום אתרים באינטרנט , מקדם אתרים , מומחה קידום אתרים , מדריך קידום אתרים , שרת וירטואלי , בניית אתרי לווין , חברת קידום אתרים , בדיקת מיקום בגוגל , איך לקדם אתר בגוגל ,

אם אתם מעדיפים לקדם את האתר ע"י חברת קידום אתרים מקצועית, נשמח אם תצרו עימנו קשר לקבלת הצעת מחיר לקידום האתר בגוגל במחיר נוח ומשתלם.‬